Kans op vorstschade fruitbomen komende nachten

Landelijk – De temperatuur gaat de komende nachten zakken tot onder het vriespunt. Vooral in de nacht van zondag op maandag kunnen fruitbomen beschadigd raken door vorst, laat Weeronline.nl weten.

Zondag schijnt de zon uitbundig. Toch wordt het niet warmer dan 11 tot 14 graden en daardoor zal de nacht naar maandag ook kouder verlopen. In het binnenland kan het op verschillende plaatsen één of twee graden vriezen en aan de grond kan de temperatuur dan met gemak beneden -5 graden dalen.

Vooral fruitbomen lopen risico
Ondanks dat het komende nacht aan de grond op grote schaal gaat vriezen, is het risico op vorstschade klein. Het is nog te vroeg voor zomerplanten en juist deze hebben last van grondvorst. De bloesem van fruitbomen hangt wat hoger en de stam heeft geen last van vorst. In de nacht naar maandag komt de vorst ook voor op hoogte van de fruitbloesem en is het risico op vorstschade er wel.

Na het weekend worden de nachten minder koud en later in de week wordt het ook overdag wat zachter. Dat wil niet zeggen dat de zomerplanten de grond in kunnen, want net zoals deze week kan warm weer snel worden gevolgd door lagere temperaturen en nachtvorst.

   
Back to top button